Bolesławiec Czajnik 1329 dek.111 Gat.2 poj.1,5l

Bolesławiec Czajnik 1329 dek.111 Gat.2 poj.1,5l

(0) opinii
120,00
CHWILOWO NIEDOSTĘPNY
Zapytaj o produkt
Wzór 111 to jedna z klasycznych dekoracji bolesławieckich naczyń. Mamy tutaj drobniutkie niczym niezapominajki kwiatki, kobaltowe kropki i linie na obrzeżach i uchach. Tło nie pozostaje gładkie – zostało ozdobione techniką natrysku, dzięki czemu jest nakrapiane niczym ptasie jaja. To dekoracja, w przypadku której wykorzystano trzy rodzaje techniki zdobienia: stempelki, pędzelek oraz natrysk. Wszystkie dekoracje naczyń, wytwarzanych w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”, wykonywane są przez malarki ręcznie tradycyjnymi metodami – przy użyciu stempelków i pędzli. Po etapie dekorowania i szkliwienia naczynia poddawane są drugiemu wypałowi w wysokiej temperaturze, dzięki czemu tak naczynie, jak i dekoracja zyskują odporność na uszkodzenia i zmianę barw. Każdy dekorowany ręcznie przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju, bo drobne różnice w dekoracji są nieuniknione.
Wszystkie naczynia mogą być używane w zmywarkach oraz w lodówkach do przechowywania żywności.
Naczynia z tego rodzaju ceramiki gwarantują całkowite bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością z uwagi na brak szkodliwych substancji w masie i szkliwach.

WYMIARY :
Średnica :25,0 CM
Wysokość 17 cm
Pojemność : 1,5 L

Dodaj swoją opinię

AltomAmefaAMWBerlingerHausBohemiaBolesławiec - Zakłady ceramiczneCurverDajar - AmbitionDelhan-OdeloEdwanexEssexEuromatFlorentyna- FlorinaGerlachGerpolHegaInmet Spółdzielnia InwalidówJottaKasselKingHoffKlausbergKonigHofferKorkmazKristoffKrosnoKuchpolLubianaLuminarcMesaMiss LucyOlkusz EmaliaPasabahcePolskie Fabryki Porcelany Ćmielów i ChodzieżPPH ChadexPyrexRothoSilesia RybnikSTARKE PROTadarTefalTragarValdinoxVetro-Plus- BanquetViledaYorkZwieger
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie